Anadolu Cad. No:41 Fl. 8/81 Megapol Tower, Bayraklı – İZMİR

90 538 540 19 29

info@archimediz.com.tr

ESI Eurosilo, çeşitli tipteki katı dökme yüklerin depolanması konusunda ilerliyor!

Yenilikçi Eurosilo sistemi aracılığıyla dikey depolamada dünya lideri olan ESI, çözümlerini tarım, kimya, enerji ve daha birçok endüstride sunuyor. Kömür, petkok, FGD alçıtaşı, uçucu kül, tuz, şeker, patates nişastası, gübreler Eurosilo’larda başarıyla depolanabilmektedir.

Şirketin en son başarılı işlerinden biri, Danimarka’nın Karup kentinde dünyanın en büyük patates nişastası deposunun tamamlanması olmuştur. Patates nişastası çiftçilerinin sahip olduğu lider patates nişastası üreticisi olan KMC, üretiminin %90’ını ihraç etmektedir.

Karup’taki 88.500 m3 hacimli tam-otomatik patates nişastası silosu, son 7 yılda KMC için farklı üretim tesislerinde inşa edilen en az beş Eurosilo’dan en yenisidir. Devasa depolama kapasitesi, KMC’nin mevsimlik üretim ile değişen pazar durumları arasında köprü kurmasını sağlamaktadır, beton silo duvarındaki ahşap kaplama ile patates nişastasını mükemmel düzeyde nemsiz tutmakta ve kesinlikle dikey depolama konsepti, gerekli zemin alanını yaklaşık üçte bire düşürmektedir.

Şeker ve tuzun depolanması firmanın diğer önemli işlerindendir. Higroskopik malzemeler için rutubetin dışarıda kalması ve içerideki nemin minimumda tutulması esastır. Burgu konveyör sistemine sahip tamamen kapalı depolama, tuz veya şeker gibi malzemeler için nihai çözümü sunmaktadır. Zor koşullarda dahi sorunsuz çalışabilen ve bakımı yapılabilen tuz için silo sistemleri tasarlamak firmanın mükemmel sonuç aldığı projelerden biri olmuştur. Eurosilo tuz depolama sistemi, Alman K+S KALI GmbH’ye, firmanın Wunstorf kentindeki Sigmundshall tesisine tedarik edilmiştir. Ürünleriniz veya malzemeleriniz için sorunsuz dolum ve boşaltım sağlayan güvenli bir depolama sistemine ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Leave A Comment

ARCHIMEDIZ Ltd was established in 2016 in İzmir, Türkiye to provide its consultancy services within Türkiye and abroad. With qualified people collaborating with us in specialized specific sectors, we provide innovative solutions tailored to our clients’ needs.

Megapol Tower, Bayraklı – İZMİR
Tel : 90 538 540 19 29
09:00 - 18:00